Петков на средба со ЕУ амбасадорите, меѓу темите и односите на Бугарија со Македонија


Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков оствари телефонски разговор со неговиот романски колега Николае Чука, соопшти бугарската владина прес-служба.Како што јави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека разговорите се единствениот начин за решавање на украинско-рускиот конфликт, јави дописничката на МИА од Тирана. – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија за отворање на поглавјата без ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот претседател Илир Мета го прими украинскиот амбасадор во Тирана, Володимир Шкуров со кого разговарале главно за ситуацијата околу Украина. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проширувањето на Европската унија (ЕУ) кон Западен Балкан е единствената позитивна перспектива за регионот, што ги намалува причините за спорови и конфликти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средбите во Брисел со првите луѓе на европските институции, Шарл Мишел, Урсула Фон Дер Лајен и Роберта Мецола премиерот Ковачевски ги искористил да ги запознае ...
| | веќе видена | слични

По дводневната работна посета во Брисел, премиерот Димитар Ковачевски во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во поддршката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 107 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков на средба со ЕУ амбасадорите, меѓу темите и односите на Бугарија со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: