21-годишник ќе одговара кривично - ја нападнал девојка му за новогодишната ноќ


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против К.Д.(21) с.Грдовци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А., на 32 години од Кочани, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против 67-годишната М.А. од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и ...
| | веќе видена | слични

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против М.А.(67) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против A.Љ.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Л.(32) од Охрид. Таа, во својство на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Кочани.Според пријавата, тие што на 09.12.2021 ...
| | веќе видена | слични

МВР за првпат во историјата на независна РСМ има заплена на прекурсор со ваков квалитет, кој се користи за добивање на амфетамински тип стимуланси, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 486 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 562 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 883 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21-годишник ќе одговара кривично - ја нападнал девојка му за новогодишната ноќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: