Заразени со корона, недолечени се враќаат на работа, државата вината ја префрла на матичните

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
| | веќе видена | слични

Расте смртноста од корона вирусот. Изминатото деноноќие се регистрирани најмногу смртни случаи од почетокот на овој бран. Со новите 1493 инфицирани, бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жаклина Шопова ја критикува акцијата на новиот министер за здравство Беким Сали кој сака да ја зголеми имунизацијата во момент кога поголем дел од граѓаните се ...
| | веќе видена | слични

Со новите 1.493 инфицирани, бројот на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата во земјава достигна 275 637. Во вчерашната статистика беа евидентирани ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) соопшти дека по покренатата постапка од нивна страна, а во врска со објава во медиумите дека ...
| | веќе видена | слични

Откако на 02 декември од Владата соопштија се изготвува дигитален модел за испорака на информациите и решенијата за изолација до граѓаните заради утврдена ...
| | веќе видена | слични

Граѓани сами носеле решенија за изолација поради коронавирус до службите на МВР за да докажат дека им завршила изолацијата и да можат слободно да се движат. ...
| | веќе видена | слични

Државниот здравствен и санитарен инспекторат, во консултација со Министерството за здравство, со Агенцијата за заштита на личните податоци и со Владата го ...
| | веќе видена | слични

Решенијата за изолација ќе бидат испорачани до граѓаните преку веб платформа со целосна заштита на личните податоци и без нивно јавно откривање, соопштија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразени со корона, недолечени се враќаат на работа, државата вината ја префрла на матичните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: