Поскапеле цените на индустриските производи на домашниот пазар

Гувернерот на Централна банка на Албанија Гент Сејко изјави дека инфлацијата во земјата забележиле брз пораст во четвртиот квартал од минатата година, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата година беше историска за американските работни места. Рекорден број на работници ги напуштија, додека работодавачите во САД имаа повеќе позиции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во декември минатата година, 4.3 милиони Американци ја напуштиле работата, за нијанса помалку од рекордните 4.5 милиони во ноември, соопшти денеска Бирото за ...
| | веќе видена | слични

Растот на работните места во Соединетите Држави нагло забави во јануари, бидејќи бројот на заразени со ковид-19 значително се зголеми. Тоа ги наруши деловните ...
| | веќе видена | слични

Опоравувањето на економијата оди тешко, оти дел од работниците не одат на работа поради зараза или контакт со коронавирусот, производството е поскапено бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светските цени на храната повторно се зголемија во јануари, поттикнати од зголемувањето на цената на растителните масла, и се блиску до највисоките нивоа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската централна банка Кристин Лагард денеска оцени дека геополитичките тензии се зголемени и дека влијаат на економските перспективи на ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) ги задржа клучните каматни стапки непроменети и покрај рекордниот пораст на инфлацијата. Референтната стапка на рефинансирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапеле цените на индустриските производи на домашниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: