Ковид мерките доведоа до пад на германската економија

2 копии
5 копии

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд Кристалина Георгиева во четвртокот рече дека е „премногу рано“ да се каже дали светот се соочува со период на ...
| | веќе видена | слични

Опоравувањето на економијата оди тешко, оти дел од работниците не одат на работа поради зараза или контакт со коронавирусот, производството е поскапено бидејќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција планира да врати повеќе од 7,0 милијарди евра заеми од Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и партнерите од еврозоната во следните два месеца, пари кои ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) е подготвен да им помогне на земјите кои можат на некој начин да бидат погодени од конфликтот меѓу Русија и Украина и од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку земји од ЕУ предлагаат да се ограничи пристапот на Русија до Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во случај на наводна планирана инвазија на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Според весникот, станува збор за замрзнување на пристапот на Русија до СПВ – специјални права на влечење, кои се пресметковна единица на ММФ. Весникот посочува ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 396 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид мерките доведоа до пад на германската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: