Страницата на ОМО Илинден Пирин на Фејсбук била блокирана


2 копии

По 22-ри пат во Прилеп се одржа Семакедонскиот собир на Македонците од соседните земји во чест на роденденот на македонскиот великан Гоце Делчев. Организатор е ...
| | веќе видена | слични

 Организатор е Граѓанската иницијатива за национално, културно и европско интегрирање на македонскиот народ „Нѐ има". Годинашниов собир е по повод јубилените ...
| | веќе видена | слични

Спорот со Бугарија не може да се реши целосно без реципроцитет во признавањето на малцинствата, вели Стојко Стојков од ОМО „Илинден Пирин“ во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Здруженијата во Бугарија кои се борат за правата на македонското малцинство се задоволни од неодамнешната средба со претседателот Стево Пендаровски . Велат ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски нема намера да се заложи кон решавање на проблемите на македонското малцинство во Бугарија , напротив продолжува со сервилната дипломатија кон ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Нивниот Устав не признавал колективни права, индивидуални – добро, во ред, еве немаат намера ради нас да менуваат, еве фуснотата да ја тргнеме, или некоја од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата Само Интервју која се емитува на Канал 5 телевизија зборувајќи за преговорите со Бугарија истакна дека нашиот ...
| | веќе видена | слични

Различната диоптрија со која бугарскиот претседател гледа на граѓанските права на оние што се изјаснуваат како Бугари во Македонија и на Македонците во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деветнаесет ученици на возраст од осум до десет години и двајца возрасни се убиени во пукање во основно училиште „Роб“ во областа Увалде на 130 километри од ...
сите 145 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Aнтони Блинкен ќе одржи главен политички говор во четврток на Универзитетот Џорџ Вашингтон во Вашингтон, каде детално ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот покажа дека владата на СДСМ и ДУИ води катастрофална економска политика. Кризата со ребалансот на буџетот нема да се надмине, туку уште ...
сите 176 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 126 | | | веќе видена

Во вторникот рано попладнето околу 15:25 часот во СВР Велес било пријавено дека на улица „Коле Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.Во ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страницата на ОМО Илинден Пирин на Фејсбук била блокирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: