(ВИДЕО) Ковачевски ја згреши државата на српскиот министер за надворешни работи


Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска изјави дека граѓанска Босна и Херцеговина, како што предлагаат тројцата членови на последното Претседателство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ оцени дека нема европска стабилност без Русија. „Со неа треба да се договорите“, изјави Милановиќ на новинарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ повторно ја коментираше ситуацијата во Украина и односот на Хрватска кон неа.Тој рече дека министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 108 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 158 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачевски ја згреши државата на српскиот министер за надворешни работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: