Лабораториите прескапи: Министерот за здравство Беким Сали ги замоли да ги намалат цените на услугите

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
| | веќе видена | слични

Посакувајќи им побрзо закрепнување на хоспитализираните пациенти, денеска, го посетив Ковид центарот во болницата во Кавадарци, информираше министерот за ...
| | веќе видена | слични

Беким Сали, министерот за здравство, денеска објави дека нов мобилен мамограф е поставен во Здравствениот дом Неготино, со поддршка на Владата на Бугарија. ...
| | веќе видена | слични

Докторот ненад Лазаров објави фотографија од системот „Мој термин“ каде се гледа дека нема слободни термини за правење мамографија во скопските болници. Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заедно со докторите, клиниките и невладиниот сектор ќе се преземат активности за намалување на времето на чекање за прегледи и воведување дополнителни термини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неопходно да се имплементира национална стратегија за контрола на ракот, која ќе се фокусира и на донесување на скрининг програмите и за вклученоста на ...
| | веќе видена | слични

Ова е прашањето што и на Светскиот ден за борба против ракот останува не одговорено. Во моментов има само еден слободен термин за мамографија и тоа за 47 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лабораториите прескапи: Министерот за здравство Беким Сали ги замоли да ги намалат цените на услугите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: