Путин до Макрон: Западот не ја зеде предвид руската загриженост


По разговорот на рускиот и францускиот претседател, со соопштение се јави Кремљ, и во него се наведува дека „никој не треба да ја зајакне својата безбедност на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека разговорите се единствениот начин за решавање на украинско-рускиот конфликт, јави дописничката на МИА од Тирана. – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот претседател Илир Мета го прими украинскиот амбасадор во Тирана, Володимир Шкуров со кого разговарале главно за ситуацијата околу Украина. – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светот ја следи неиспровоцираната агресија на Русија кон Украина. Активностите на Русија се закана не само за Украина, туку и за Европа и за меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Кремљ објави дека германскиот канцелар Олаф Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари, една недела по Макрон, во контекст на тензиите меѓу Русија и Западот околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Датумот е договорен. Г-дин Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари. Овие ќе бидат важни билатерални разговори“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави синоќа дека разговарал со неговиот француски колега Емануел Макрон за „забрзување на мировниот процес“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 86 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 280 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 190 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин до Макрон: Западот не ја зеде предвид руската загриженост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: