Средба Ковачевски – Кундурос: Силна поддршка од Грција за почеток на преговорите со ЕУ во најбрзо време

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на посетата на Брисел, каде се наоѓа во дводневна работна посета, се запозна и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети денеска оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при тоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со европратеникот Сергеј Станишев, претседател на Партијата на европски социјалисти ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети на средбата што денеска ја остварил со амбасадорот на Кралството Шпанија, Хозе Луис Лозано ...
| | веќе видена | слични

На средбата, премиерот Ковачевски придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ и амбасадорката на Постојаната ...
| | веќе видена | слични

 На средбата е пренесена поддршка од ПЕС за енергијата која е внесена во дијалогот со Република Бугарија која остава простор за напредок. Претседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при што изрази ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Прилеп зборуваше за најавеното поскапување на струја кое го најави власта и ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Ковачевски – Кундурос: Силна поддршка од Грција за почеток на преговорите со ЕУ во најбрзо време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: