ЗАХАРИЕВА ДО ПЕТКОВ: Знаеш ли дека со нив сме потпишале најмалку 20 меморандуми, а ова е трет за Коридор 8?


Иако од бугарската опозиција го поздравија решението со нотата до ОН за краткото име, поранешната министерка за надворешни работи од опозициската ГЕРБ ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, сега пратеник, вели дека ЕУ е морковот со кој што располага Бугарија да ја ...
| | веќе видена | слични

Сè додека претседателите и премиерите на Софија и Скопје не трчаат по истиот колосек, шансата за „победа на двете страни“ се намалува и се приближува опасноста ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Република Македонија и Бугарија има многу јасни сили кои не го сакаат ова добрососедство и стабилност и ќе ја искористат секоја можност во наредните недели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема конфликт меѓу мене и Кирил Петков на темата за Република Македонија (РСМ). Ова го изјави вицепремиерката Корнелија Нинова во одговор на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за БНТ коментирајќи ги односите Софија-Скопје. Како што јави дописникот на МИА од Софија,  „за ...
| | веќе видена | слични

Бугарската вицепремиерка Корнелија Нинова вели дека таа не е во конфликт со бугарскиот премиер Кирил Петков поради Македонија. Кажа дека има надградба на ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за БНТ денеска изјави дека „постојат сили и во Северна Македонија и во Бугарија кои не сакаат да имаме ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека со Ковачевски се познаваат две недели, и сето она што е договорено било исполнето Во Република Македонија и во Бугарија има многу јасни сили кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 212 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање рече дека Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците, но „катастрофалните ...
сите 261 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАХАРИЕВА ДО ПЕТКОВ: Знаеш ли дека со нив сме потпишале најмалку 20 меморандуми, а ова е трет за Коридор 8?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: