Владата се подготвува за чествувањето на Гоце Делчев заедно со бугарската Влада


На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно го повика владејачкиот Социјалдемократски Сојуз да се обединеле околу Декларација за значењето на Гоце Делчев за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски беше исвиркан од мала група граѓани пред црквата „Свети Спас“, премиерот Димитар Ковачевски не дојде оти е во дводневна посета ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи Теодора Генчовска на крајот на посетата на Скопје се сретна со претставниците на бугарските здруженија во Р Македонија, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за надворешни работи Бујар Османи како дел од најавената широка консултација која започна веднаш да се ...
сите 400 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Францускиот предлог е врвна дипломатска приказна како да се понуди решение за еден небулозен спор, а во него да има и драма и чесно повлекување. Освен Париз, ...
сите 33 | | | веќе видена

И покрај поинаквата и подобро смислена тактика на власта да го претстави францускиот предлог како различен и подобар од претходниот, се погласни укажувањата од ...
сите 1027 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата се подготвува за чествувањето на Гоце Делчев заедно со бугарската Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: