Владата се подготвува за чествувањето на Гоце Делчев заедно со бугарската Влада


На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
3 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно го повика владејачкиот Социјалдемократски Сојуз да се обединеле околу Декларација за значењето на Гоце Делчев за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски беше исвиркан од мала група граѓани пред црквата „Свети Спас“, премиерот Димитар Ковачевски не дојде оти е во дводневна посета ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи Теодора Генчовска на крајот на посетата на Скопје се сретна со претставниците на бугарските здруженија во Р Македонија, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 263 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата се подготвува за чествувањето на Гоце Делчев заедно со бугарската Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: