„ПЛАСТИЧАРСКА“ ЗАТВОРЕНА! Беснее пожар!


6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денес беше во тетовската населбата Колтук каде разговораше со Мартин Мaлетиќ, 25 годишник кој успеа да спаси од пожар негов 50 ...
| | веќе видена | слични

На 01.02.2022 во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ферид Мурат“ на подрачјето на Чаир настанал пожар во патничко возило „фолксваген голф“, со скопски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил објави фотографии од тетовската населба Колтук, каде јавно го пофали храбриот подвиг на младиот Мартин ...
| | веќе видена | слични

Пожарот се случи на 28 јануари, а при тоа 50 годишниот жител на Тетово доби изгореници. -Подготвеноста да се ризикува својот живот за другите е карактеристика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар изгоре три куќи во скопска Гази Баба, близу Тутунсус Џамија , пренесува „Алсат“. Жртви нема, но три семејства останааа без покрив над глава. Огнот ...
| | веќе видена | слични

Пожар избувна попладнево во атар на росоманското село Рибарци. Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци апелираат на внимателност. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 673 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 108 | | | веќе видена

САД соопштија дека ќе бараат воведување нови санкции за Северна Кореја во Обединетите нации, откако режимот на Ким Јонг Ун истрела и тестираше нови проектили, ...
сите 147 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 140 | | | веќе видена

Вработените во градинките се и ИЗМАНИПУЛИРАНИ и ИЗЛАЖАНИ. Имено, и покрај ветувањата за цела плата за месец април платата поради штрајкот ќе им биде намалена ...
сите 57 | | | веќе видена

На регионалниот пат Тетово-Скопје кај Желино вчера во пожар изгоре возило мерцедес со тетовски регистарски ознаки. Огнот во возилото започнал додека ...
сите 342 | | | веќе видена

Во пресрет на јуни, сѐ посилни се повиците од македонскиот државен врв за кревање на бугарското вето. Од Софија, пак, пристигнуваат пораки дека во моментов ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ПЛАСТИЧАРСКА“ ЗАТВОРЕНА! Беснее пожар!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: