Здружението на јавните обвинители ги осуди заканите кон Јовески

3 копии
2 копии
3 копии

Судскиот процес против кичевецот кој во декември 2019 година во тешка сообраќајка на влезот во Гостивар усмртил еден полицаец, а уште еден бил тешко повреден, ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на собраниската Комисија за политички систем на која се расправаше за извештајот на работата на Советот на јавните обвинители пратеникот ...
| | веќе видена | слични

Примерот го посочи пратеникот Антонијо Милошоски, кој побара одговорност од надлежниот гостиварски обвинител Арсим Адеми, бидејќи и покрај казната од само една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 339 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 65 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружението на јавните обвинители ги осуди заканите кон Јовески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: