Децата се враќаат во училишните клупи, ќе се прави скрининг по случаен избор

Докторот ненад Лазаров објави фотографија од системот „Мој термин“ каде се гледа дека нема слободни термини за правење мамографија во скопските болници. Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заедно со докторите, клиниките и невладиниот сектор ќе се преземат активности за намалување на времето на чекање за прегледи и воведување дополнителни термини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неопходно да се имплементира национална стратегија за контрола на ракот, која ќе се фокусира и на донесување на скрининг програмите и за вклученоста на ...
| | веќе видена | слични

Ова е прашањето што и на Светскиот ден за борба против ракот останува не одговорено. Во моментов има само еден слободен термин за мамографија и тоа за 47 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Беким Сали денеска на прес конференција, по средбата со верските лидери, упати апел кон граѓаните за сериозно сфаќање на потребата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата се враќаат во училишните клупи, ќе се прави скрининг по случаен избор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: