Во Австрија девет училишта затворени, а 2.600 паралелки се во карантин поради Ковид-19

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство на Белорусија им дозволи на лекарите да дијагностицираат Ковид-19 врз основа на клинички индикатори и рендген, без задолжителен ПЦР ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Австрија девет училишта затворени, а 2.600 паралелки се во карантин поради Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: