Обвинение за предизвикувач на сообраќајна несреќа во Гостивар


По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против 67-годишната М.А. од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А., на 32 години од Кочани, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против М.А.(67) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против A.Љ.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Л.(32) од Охрид. Таа, во својство на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Кочани.Според пријавата, тие што на 09.12.2021 ...
| | веќе видена | слични

МВР за првпат во историјата на независна РСМ има заплена на прекурсор со ваков квалитет, кој се користи за добивање на амфетамински тип стимуланси, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 416 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 148 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинение за предизвикувач на сообраќајна несреќа во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: