Без изненадување: Apple објави рекордни приходи и профит

2 копии

По остриот пад ден претходно, на њујоршки Волстрит во петокот индексите S&P 500 и технолошкиот Nasdaq пораснаа поттикнати од добрите заработки на компаниите, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Мета, матичната компанија на Фејсбук, вчера изгуби на вредноста за повеќе од 26 отсто бидејќи инвеститорите се разочарани од послабите од очекуваните деловни ...
| | веќе видена | слични

Вчера финансискиот извештај на Amazon.com за четвртиот квартал ненадејно ги потсети пазарните учесници како најголемите компании во светот продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот сектор силно порасна во последниве години благодарение на опкружувањето со ниски камати, но тој период се ближи кон крајот бидејќи клучните ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот и гасен гигант Шел планира да потроши милијарди долари за програмата за откуп на акции, по силното закрепнување на работењето минатата година, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 522 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 275 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без изненадување: Apple објави рекордни приходи и профит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: