Француската економија со најбрз раст во последните 50 години

Гувернерот на Централна банка на Албанија Гент Сејко изјави дека инфлацијата во земјата забележиле брз пораст во четвртиот квартал од минатата година, ...
| | веќе видена | слични

Опоравувањето на економијата оди тешко, оти дел од работниците не одат на работа поради зараза или контакт со коронавирусот, производството е поскапено бидејќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција планира да врати повеќе од 7,0 милијарди евра заеми од Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и партнерите од еврозоната во следните два месеца, пари кои ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
7 копии

Министерството за финансии го објави податокот за нивото на јавниот и на државниот долг заклучно со 31.12.2021 година. Во согласност со објавените податоци, ...
| | веќе видена | слични

Индија проценува дека нејзината економија ќе порасне меѓу осум и 8,5 проценти во фискалната година што започнува во април, намалувајќи ги своите прогнози во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 740 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 479 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

премиерот Димитар Ковачевски телефонски разговарал со Советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет. Ми беше чест да разговарам со Советникот на Стејт ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската економија со најбрз раст во последните 50 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: