Арсовски: ДКСК чека инструкции од СДСМ дали смее да отвори случај за Калеска-Ванчева


Трет ден молк и трет ден ни трага ни глас од СДСМ во врска со случајот за адвокатското друштво на нивната пратеничка и претседателка на форумот на жени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта продолжува со криминалот и корупцијата. Нема воопшто борба со криминал и корупцијата, дури напротив, власта на ДУИ и СДСМ уште повеќе го надградува ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Трет ден молк за инкасираните пари на Миле Зечевиќ од три општини со кои што раководеле градоначалници на СДСМ. Молк исто како што молчи за Калеска - Ванчева ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заевизмот испумпувал и испумпува народни пари во џебови на партиски функционери на СДСМ. Адвокатското друштво на Миле Зечевиќ, десната рака на пиунот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во однос на писмото и оние конверзации кои што беа објавени во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Молкот на СДСМ во врска со нивниот генерален секретар Зечевиќ и неговото адвокатско друштво е доволна потврда дека немаат аргументи со кои би се одбраниле. Над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали е спремен Спасовски под полна морална и кривична одговорност да тврди дека нема МВР склучено договор со фирма која се доведува со поврзаност со лица и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во однос на писмото и оние конверзации кои што беа објавени во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зечевиќ од три општини со кои владееше СДСМ за адвокатски услуги инкасирал 30.000 евра за три години. Во период од 2019 до 2021 година Миле Зечевиќ само од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што на трибината викендов ветивме дека ќе објавуваме каде завршуваат народните пари – во џебовите на кадрите на СДСМ. Денеска продолжуваме со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: ДКСК чека инструкции од СДСМ дали смее да отвори случај за Калеска-Ванчева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: