Денес СОНЦЕ, ама од вечер СНЕГ!

9 копии
3 копии
9 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала, во северозападните и западните делови умерена облачност, која до крајот на денот ќе се зголеми и прошири и во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Охрид, 4. февруари 2022 (ИНПРЕС) – После една недела езерското ниво покачено за еден сантиметар, но и понатаму е далеку од февруарскиот просек. Според ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од УХМР, за време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Температурите ќе бидат повисоки, освен во вторник ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 197 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 226 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес СОНЦЕ, ама од вечер СНЕГ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: