САД побараа Советот зе безбедност на ОН да заседава за кризата околу Украина


„Над 100.000 руски војници се распоредени на украинската граница и Русија применува други акти за дестабилизација кон Украина што претставува јавна закана за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред една недела, Белата куќа тврдела дека руска инвазија на Украина е "неминовна". Но, тоа се уште не се случило, а времето минува. Во наредните недели, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Лукашенко е спремен да оди во војна, или така барем вели. Во три и пол часовно обраќање до нацијата минатата недела, автократскиот белоруски лидер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Војниците на 18. Воздухопловен корпус денеска пристигнаа во Визбаден“, соопшти командата, додавајќи дека ќе формираат штаб во Германија за поддршка на 1.700 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 977 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД побараа Советот зе безбедност на ОН да заседава за кризата околу Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: