Кривична за вработен во подрачното шумско стопанство „Галичица“, изготвил испратница со лажни податоци


Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Ј.(60) од селото Белчишта, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Вчера (04.02.2022) во периодот од 06.30 до 09.30 часот, врз основа на утврдени приоритети за подобрување на јавната безбедност, особено помеѓу учениците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против A.Љ.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Трудовиот инспекторат при контрола на градежен објект во Скопје, вчера утврдил дека спротивно на законските прописи работат 10 лица, државјани на Косово. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Л.(32) од Охрид. Таа, во својство на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Кочани.Според пријавата, тие што на 09.12.2021 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 03.02.2022 во 12.30 часот, полициски службеници од Одделот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија при Регионалниот центар за гранични ...
| | веќе видена | слични

МВР за првпат во историјата на независна РСМ има заплена на прекурсор со ваков квалитет, кој се користи за добивање на амфетамински тип стимуланси, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 799 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 896 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Претседателот Видодо и неговата сопруга пристигнаа со воз во украинскиот главен град Киев, објави официјалната веб-страница на индонезискиот претседател.Видодо ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за вработен во подрачното шумско стопанство „Галичица“, изготвил испратница со лажни податоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: