ИНФОГРАФИК: Колку пари требаат за пензии и од каде се обезбедуваат?

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување , последни податоци како завршна сметка за реализацијата на приходите и на расходите, има објавено за 2020 година . ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двегодишната пандемија на Ковид-19 им предизвика загуби на европските фудбалски клубови од седум милијарди евра, покажува најновата студија на УЕФА, со која ...
| | веќе видена | слични

Проектираната загуба на приходи на европските фудбалски клубови во двете сезони откако е пандемијата е седум милијарди евра, објави УЕФА. Како што се наведува, ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска унија откри дека платите на играчите се зголемиле низ Европа во 2021 година, и покрај континуираниот пад на приходите во клубовите. Андреа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 522 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 276 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНФОГРАФИК: Колку пари требаат за пензии и од каде се обезбедуваат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: