Му го нагмечил мозокот на пешак во Гостивар, по 10 месеци доби обвинение


Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против A.Љ.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Л.(32) од Охрид. Таа, во својство на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Кочани.Според пријавата, тие што на 09.12.2021 ...
| | веќе видена | слични

МВР за првпат во историјата на независна РСМ има заплена на прекурсор со ваков квалитет, кој се користи за добивање на амфетамински тип стимуланси, ...
| | веќе видена | слични

МВР поднесе кривична пријава против жителка на Охрид, која ставила во џеб над 1 милион денари, кои ѝ биле доверени за работа. -СВР Охрид поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 598 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 277 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 294 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 342 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Му го нагмечил мозокот на пешак во Гостивар, по 10 месеци доби обвинение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: