Петков за залагањето на македонскиот премиер: Ковачевски лично ќе одговори во случај на вандализам

Од собраниската говорница денеска бугарскиот премиер Кирил Петков во обид да го објасни степенот на лично залагање на македонскиот премиер, Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Ќе се елиминира можноста за доделување државјанство за инвестирање.Премиерот на Бугарија Кирил Петков коментираше дека наскоро ќе исчезне можноста за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков одржа видеоконференција со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг фокусирана на прашања поврзани со продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската заменик државна секретарка, Венди Шерман, телефонски разговараше со бугарскиот премиер Кирил Петков. Како што јави дописникот на МИА од Софија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков, ги информираше амбасадорите од земјите членки на Европската унијам за „новата динамика“ во односите меѓу Софија и Скопје, и ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков за залагањето на македонскиот премиер: Ковачевски лично ќе одговори во случај на вандализам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: