Петков ќе реферира пред бугарското Собрание за резултатите од контактите со Скопје


Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, сега пратеник, вели дека ЕУ е морковот со кој што располага Бугарија да ја ...
| | веќе видена | слични

Сè додека претседателите и премиерите на Софија и Скопје не трчаат по истиот колосек, шансата за „победа на двете страни“ се намалува и се приближува опасноста ...
| | веќе видена | слични

Настаните и личностите од минатото се паметат по влијанието што го имаа врз општеството и животите на луѓето, а Балканот е регион полн со историски настани и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Во Република Македонија и Бугарија има многу јасни сили кои не го сакаат ова добрососедство и стабилност и ќе ја искористат секоја можност во наредните недели ...
| | веќе видена | слични

Нема конфликт меѓу мене и Кирил Петков на темата за Република Македонија (РСМ). Ова го изјави вицепремиерката Корнелија Нинова во одговор на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за БНТ коментирајќи ги односите Софија-Скопје. Како што јави дописникот на МИА од Софија,  „за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 330 | | | веќе видена

Недобивањето датум за преговори со Европската унија, за што се поизвесно е дека во јуни нема да ги отпочнеме преговорите, треба да биде последниот знак дека ...
сите 548 | | | веќе видена

Само четири дена по заедничката литургија во Белград, Македонската и Српската православна црква повторно заедно на служба. Српски великодостојници, предводени ...
сите 282 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска му порача на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг дека Анкара нема позитивно да гледа на членството ...
сите 852 | | | веќе видена

Тројца британски државјани, кои се учесници во воената вежба која деновиве се одвива на армискиот полигон Криволак, Неготино, синоќа ги вознемирија граѓаните ...
сите 430 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 336 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков ќе реферира пред бугарското Собрание за резултатите од контактите со Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: