САД побараа Советот зе безбедност на ОН да заседава за кризата околу Украина


За првпат Советот за безбедност на Обединетите нации ќе се занимава и со актуелниот конфликт меѓу Украина и Русија. Американскиот претседател Џо Бајден уште ...
| | веќе видена | слични

Кремљ објави дека германскиот канцелар Олаф Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари, една недела по Макрон, во контекст на тензиите меѓу Русија и Западот околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Датумот е договорен. Г-дин Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари. Овие ќе бидат важни билатерални разговори“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави синоќа дека разговарал со неговиот француски колега Емануел Макрон за „забрзување на мировниот процес“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД побараа Советот зе безбедност на ОН да заседава за кризата околу Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: