Азески во Комората на средба со претседателката на Република српска.во „Реплек“ ќе разговара за развојните планови на фабриката за лекови

2 копии

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, денеска ќе ја прими претседателката на Република Српска, Жељка Цвијановиќ, а на ...
| | веќе видена | слични

Ембаргото за увоз на одредени производи што од 1 јануари го воведе Белорусија кон повеќе земји меѓу кои и кон Македонија, ќе има одредени негативни последици ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белорусија ги вклучи Србија и Лихтенштајн на списокот на земји кои подлежат на ембарго на прехранбените производи, што Минск го воведе како одговор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва гостуваше во емисијата „Трилинг“. Зборуваше за предвремените парламентарни избори кои насушно ѝ ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески во Комората на средба со претседателката на Република српска.во „Реплек“ ќе разговара за развојните планови на фабриката за лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: