Петков ќе реферира пред бугарското Собрание за резултатите од контактите со Скопје

2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од 47. Народно собрание на Бугарија ја одобрија предлог-одлуката на „Демократска Бугарија“ за формирање Привремена комисија за измени во бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Екипа на Софискиот здравствен инспекторат денеска изврши ненадејна проверка во Народното собрание на Бугарија и како што јави дописникот на МИА од Софија, без ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер, Бојко Борисов повторно ги коментира односите меѓу Софија и Скопје. Според него, додека односите со С. Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Македонија (РСМ), а опозицијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-претседателот на Народното собрание на Бугарија и заменик-претседател на БСП Кристијан Вигенин им се обрати на пратениците на ГЕРБ истакнувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од опозициската ГЕРБ во Собранието го потсетија бугарскиот премиер Кирил Петков дека економското поврзување е добра работа, но тоа не го одразува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заевизмот ги крие клучните документи поврзани со преговорите со Бугарија. Тоа значи дека оваа власт се обидува нешто тајно да испазари на сметка на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во собраниската комисија за надворешна политика ќе образложува за одговорите кои Македонија ги испрати на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков ќе реферира пред бугарското Собрание за резултатите од контактите со Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: