Османи во Скопје, а Петков во Софија ќе реферираат за македонско-бугарските односи


Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Нивниот Устав не признавал колективни права, индивидуални – добро, во ред, еве немаат намера ради нас да менуваат, еве фуснотата да ја тргнеме, или некоја од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Република Македонија и Бугарија има многу јасни сили кои не го сакаат ова добрососедство и стабилност и ќе ја искористат секоја можност во наредните недели ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за БНТ коментирајќи ги односите Софија-Скопје. Како што јави дописникот на МИА од Софија,  „за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата Само Интервју која се емитува на Канал 5 телевизија зборувајќи за преговорите со Бугарија истакна дека нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за БНТ денеска изјави дека „постојат сили и во Северна Македонија и во Бугарија кои не сакаат да имаме ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека со Ковачевски се познаваат две недели, и сето она што е договорено било исполнето Во Република Македонија и во Бугарија има многу јасни сили кои ...
| | веќе видена | слични

За преговорите со Бугарија и информациите кои не се доспатпни за јавноста, денеска со прашање се огласи и поранешниот министер и аналитичар, Џевдет Хајредини. ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека нашиот заеднички интерес со претседателот Радев е за доброто на Бугарија. Ние како Бугари треба да се запрашаме што сакаме од нашите односи со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 926 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 444 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 644 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи во Скопје, а Петков во Софија ќе реферираат за македонско-бугарските односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: