Економијата на САД лани порасна за 5,7 отсто, највисоко ниво од 1984 година

Опоравувањето на економијата оди тешко, оти дел од работниците не одат на работа поради зараза или контакт со коронавирусот, производството е поскапено бидејќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција планира да врати повеќе од 7,0 милијарди евра заеми од Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и партнерите од еврозоната во следните два месеца, пари кои ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии

Министерството за финансии го објави податокот за нивото на јавниот и на државниот долг заклучно со 31.12.2021 година. Во согласност со објавените податоци, ...
| | веќе видена | слични

Индија проценува дека нејзината економија ќе порасне меѓу осум и 8,5 проценти во фискалната година што започнува во април, намалувајќи ги своите прогнози во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економската активност во ЕУ и еврозоната нагло забави во четвртиот квартал од 2021 година, пред се, како одраз на слабеењето на повеќето водечки економии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавниот долг на Албанија на крајот на 2021 година достигнал рекордно ниво од 80,1 отсто од Бруто домашниот производ, што е највисоко во периодот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот претседател Илир Мета изрази загриженост во врска со висотото ниво на јавниот долг, кој според него може да ја доведе земјата во сериозна криза. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште една партија која е владин коачлиционен партнер, НСДП, изјавува дека не се согласува со францускиот предлог и јасно даваат до знаење дека за нив тој е ...
сите 1117 | | | веќе видена

На денешната седница на Комисијата за европски прашања имаше тензии. Координаторот на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, реагираше затоа што ...
сите 314 | | | веќе видена

Ковачевски да каже што тајно преговара тим од владата во Софија, дали основата е предлогот кој ги уништи Македонските позиции?!Што бара владиниот тим во Софија ...
сите 257 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 209 | | | веќе видена

Приведено е лице кое било барано со централна потерница, осудено на 70 месеци казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.„Денеска ...
сите 345 | | | веќе видена

Вчера попладне, во 17 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР управувано ...
сите 171 | | | веќе видена

Во сечиј интерес е преговорите да почнат сега. ЕУ останува со Северна Македонија, ние сме најголем донатор во земјата и ги поддржуваме реформите во разни ...
сите 343 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економијата на САД лани порасна за 5,7 отсто, највисоко ниво од 1984 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: