Русија може да ја нападне Украина во февруари, тврди Бајден


Пред една недела, Белата куќа тврдела дека руска инвазија на Украина е "неминовна". Но, тоа се уште не се случило, а времето минува. Во наредните недели, ...
| | веќе видена | слични

Кремљ објави дека германскиот канцелар Олаф Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари, една недела по Макрон, во контекст на тензиите меѓу Русија и Западот околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Датумот е договорен. Г-дин Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари. Овие ќе бидат важни билатерални разговори“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.Ова ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 377 | | | веќе видена

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
сите 444 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 596 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 499 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 172 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Може ли Македонија да очекува томос за автокефалност? Од СПЦ или од Цариградската патријаршија. Зближувањето на релациите е сигурен знак дека работите се ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија може да ја нападне Украина во февруари, тврди Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: