Османи пред собраниската комисија, а Петков пред Народното собрание денеска ќе реферираат за македонско-бугарските средби


Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Македонија за ...
| | веќе видена | слични

За преговорите со Бугарија и информациите кои не се доспатпни за јавноста, денеска со прашање се огласи и поранешниот министер и аналитичар, Џевдет Хајредини. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски јавно го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМЕ, разговарале телефонски, и очекувам во наредните неколку недели да се случи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Никави задршки околу македонскиот јазик не смее да има во преговарачката рамка затоа што сметаме дека имаме право на тоа. Бугарија има своја позиција во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние пред 20 години сме ја дефинирале Северна Македонија како држава на Македонците и другите народи кои живеат во нашата држава. Постојат долгогодишни барања ...
| | веќе видена | слични

„Повеќе пати коментирав, дури имав прилики и да се дообјаснам околу Македонците во Бугарија. Сакам да се држиме до нашиот Устав и нашата политика, прва одредба ...
| | веќе видена | слични

„Не е важно само Бугарија да има гаранции, туку и ние да имаме гаранции и да сме сигурни дека обврските што ќе ги преземеме ќе ги исполниме. По одлуката на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Ако има Словенија функционален систем, можеме да имаме и ние. Инаку, да во партијата сме разговарале, ми го соопшти ова претседатело. Ние во науката велиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот патријарх Порфириј вчера по сослужувањето на заедничка литургија со aрхиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан во Соборниот храм во Скопје, ја ...
сите 408 | | | веќе видена

Нема мир во законодавниот дом на земјава. Вчера д оцна вечерта, во салата каде што се одржуваат пленарни седници, беше заклучена вратата. Според собранискиот ...
сите 382 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Aнтони Блинкен ќе одржи главен политички говор во четврток на Универзитетот Џорџ Вашингтон во Вашингтон, каде детално ќе го ...
сите 155 | | | веќе видена

Користиме филибастеринг нормална алатка во секоја демократска земја за кочење на еден закон, користиме амандманска можност да интервенираме со голем број ...
сите 223 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи пред собраниската комисија, а Петков пред Народното собрание денеска ќе реферираат за македонско-бугарските средби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: