КАДЕ ЛАНИ СЕ ВРАБОТИЈА 30 ИЛЈАДИ ЛУЃЕ - најдоа ли работа тука, или едноставно си заминаа од земјава


Минатата година земјава ја завршила со 130.982 невработени лица, што е најмала бројка на невработени во текот на целата 2021 година. Тоа го покажуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата година беше историска за американските работни места. Рекорден број на работници ги напуштија, додека работодавачите во САД имаа повеќе позиции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во декември минатата година, 4.3 милиони Американци ја напуштиле работата, за нијанса помалку од рекордните 4.5 милиони во ноември, соопшти денеска Бирото за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 Владата предводена од СДСМ постојано презема ефикасни мерки и политики кои носат пад на невработеноста и повисок економски стандард за граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ презема ефикасни мерки и политики кои придонесуваат за пад на невработеноста и повисок животен стандард за сите граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Оперативниот план за активни мерки и програми за вработување е една од мерките кои со години даваат одлични резултати во намалување на стапката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, заедно со премиерот Димитар Ковачевски и директорот на Агенцијата за вработување, Беким Мурати ...
| | веќе видена | слични

При средбата со младата претприемачка Катерина Здравева и вработените, министерката рече дека стартап компанијата е вистински пример дека владините мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 395 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 196 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 137 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 162 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАДЕ ЛАНИ СЕ ВРАБОТИЈА 30 ИЛЈАДИ ЛУЃЕ - најдоа ли работа тука, или едноставно си заминаа од земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: