Која банка направи профит од 37,5 милиони евра?

7 копии

ТТК Банка ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7 % на годишно ниво на имателите на Корпоративна обврзница – втора емисија на обврзници ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По повод 20 години од своето основање, Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје ѝ додели пригодна плакета на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот јануари – декември 2021 година вкупниот промет изнесувал ...
| | веќе видена | слични

Трите најголеми банки во земјава – Комерцијална банка, Стопанска банка и НЛБ – на сајтот на Македонска берза ги објавија извештаите за нивното работење во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Одржувањето на високата стабилност и сигурност врз основа на здравите деловни фундаменти, прудентното управување со ризиците, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која банка направи профит од 37,5 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: