Илон Маск: Продажбата на автомобили Tesla порасна за 71 отсто минатата година


Додека BMW подготвува голем број нови целосно електрични возила, самата компанија сè уште не се обврзала на конкретен датум на кој ќе се откаже од продажбата ...
| | веќе видена | слични

Експертите очекуваат бројот на електрични автомобили и хибриди да надмине 10 милиони единици Продажбата на хибридни и целосно електрични автомобили оваа година ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Renault и Nissan најавија заедничка инвестиција во производство на електрични автомобили, информирајќи дека планираат инвестиција од ...
| | веќе видена | слични

Иако Tesla стана еден од водечките играчи кај електричните возила, тие сè уште не се на нивото на традиционалните производители на автомобили во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1061 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 100 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илон Маск: Продажбата на автомобили Tesla порасна за 71 отсто минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: