Американската економија лани се зголемила за 5,7 проценти

3 копии

Минатата година беше историска за американските работни места. Рекорден број на работници ги напуштија, додека работодавачите во САД имаа повеќе позиции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во декември минатата година, 4.3 милиони Американци ја напуштиле работата, за нијанса помалку од рекордните 4.5 милиони во ноември, соопшти денеска Бирото за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Мета, матичната компанија на Фејсбук, вчера изгуби на вредноста за повеќе од 26 отсто бидејќи инвеститорите се разочарани од послабите од очекуваните деловни ...
| | веќе видена | слични

Растот на работните места во Соединетите Држави нагло забави во јануари, бидејќи бројот на заразени со ковид-19 значително се зголеми. Тоа ги наруши деловните ...
| | веќе видена | слични

Еднодневниот колапс на матичната компанија Facebook – Meta се покажа како најлош во историјата на глобалната берза. Вчера цената на акцијата на Марк Закерберг ...
| | веќе видена | слични

Опоравувањето на економијата оди тешко, оти дел од работниците не одат на работа поради зараза или контакт со коронавирусот, производството е поскапено бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот сектор силно порасна во последниве години благодарение на опкружувањето со ниски камати, но тој период се ближи кон крајот бидејќи клучните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Руските банки остварија рекордни 2,4 трилиони рубљи (31 милијарда долари) добивка минатата година бидејќи економското закрепнување го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 108 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 158 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американската економија лани се зголемила за 5,7 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: