Норвешкиот пензиски фонд лани заработил 177 милијарди долари

Постои можност Мелинда Френч Гејтс да го смени пристапот кон добротворната дејност по разводот, пишува „Волстрит журнал“. Според наводите, таа наводно одлучила ...
| | веќе видена | слични

По разводот Мелинда повеќе нема да донира од своето богатство во фондацијата за добротворни цели која ја основаше со Бил Гејтс. Според пишувањето на „Вол Стрит ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Петте најбогати светски технолошки тајкуни колективно изгубија околу 85 милијарди долари од своето богатство во првите неколку недели ...
| | веќе видена | слични

Ворен Бафет овој месец можеше да го заземе местото на Елон Маск како најбогат човек на светот, доколку славниот инвеститор не донираше половина од своето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Руските милијардери изгубија вкупно повеќе од 28 милијарди долари во последните денови поради остриот пад на вредноста на руските компании и рубљата, како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешкиот пензиски фонд лани заработил 177 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: