ФАКТОР НА ДЕНОТ: Јовески и Русковска добиле писма со смртни закани


ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПРИТВОР ДОБИ ЧОВЕКОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА Битолчанецот кој се закануваше на обвинители оди во притвор. Истражен судија му одреди 30 дена ...
| | веќе видена | слични

56-годишен битолчанец им се заканувал на обвинителите Јовески и Рускоска со убиство. Една недела по испратените заканувачки писма, МВР го расчисти случајот. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заканувачот кој на обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска преку писма им порача дека има намера да ги убие, доби 30-дневен притвор. Ова за „Макфакс“ го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 56-годишен битолчанец, осомничен за кривичното дело „загрозување ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство од Прилеп донесе наредба за започнување на истрага против 56-годишниот Стевче Зика од Битола , осомничен за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Јовески и Русковска добиле писма со смртни закани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: