Петков: Влезот во Шенген останува стратегиска цел за Бугарија


6 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски, во рамките на дводневната работна посета на институциите на ЕУ, денеска во Брисел се ...
| | веќе видена | слични

 Очекувано, Македонско – бугарскиот спор бил во фокусот на разговорите судејќи според пораките што и Мишел и шефицата на ЕК Фон Дер Лајен Лајен ги испратија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел, а во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел. Во изјавата за медиумите тој ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија за отворање на поглавјата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер и претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, се согласија дека од голема важност е што поскоро да започне ...
| | веќе видена | слични

Драго ми е што средбата со претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен ја заокружи нашата агенда. Од Фон дер Лајен добивме јасно изразена ...
| | веќе видена | слични

Во изјавата за медиумите тој истакнува дека лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 85 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 280 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков: Влезот во Шенген останува стратегиска цел за Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: