Обвинителството истражува како се случи несреќата кај мостот „Гоце Делчев“


Скопското обвинителство истражува како се случи вчерашната сообраќајна несреќа на мостот Гоце Делчев, во близина на Владата, во која смртно беше прегазен 76 ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Двете лица кои во текот на вчерашниот ден беа приведени на Скопскиот аеродром осомничени за сторено кривично дело „Недозволено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Двете лица што во текот на вчерашниот ден беа приведени на скопскиот аеродром се спроведени пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд ...
| | веќе видена | слични

На осомничениот Н.К. му е определена мерка притвор во траење од 30 дена, а на осомничениот М.З. му е определена мерка куќен притвор во траење од 30 дена За ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот суд Скопје денеска ја информира јавноста дека двете лица обвинети за трговија со прекурсори биле спроведени пред судија на претходна постапка при ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителни предлози против две лица, од кои едното извршило, а другото се обидело да изврши кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за супстанца – прекурзор „1 Phenyl – 2 Propanone“ што според член 3 од Законот за прекурзори спаѓа во прва категорија, согласно ратификуваните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството истражува како се случи несреќата кај мостот „Гоце Делчев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: