Се уште се утврдуваат околностите за вчерашната сообраќајна несреќа - нема одлука за притвор на жената


Се уште се постапува по наредбите издадени од јавниот обвинител за тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера пред мостот „Гоце Делчев“ во која беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладнето дошло до сообраќајна несреќа во скопското село Кондово, откако при судар на возила, повредени биле 2 деца. Според информациите, младите лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Неколку лица се повредени од вкупно 20-те патници од трите возила што учествуваа во сообраќајната незгода која попладнево се случи во атарот на битолското село ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа кај Битола повредени се десет лица од кои двајца потешко. Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 14.40часот на Краварски пат ...
| | веќе видена | слични

Повредени се 20 лица во тешката сообраќајка на излезот од Битола, на магистралниот пат кој води кон соседна Грција. Во сообраќајката учествувале комбе кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 417 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште се утврдуваат околностите за вчерашната сообраќајна несреќа - нема одлука за притвор на жената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: