Руската амбасада во Скопје преку Фејсбук ѝ одговори на министерката за одбрана Славјанка Петровска


Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
| | веќе видена | слични

Русија и Кина денеска со соопштение го повикаа НАТО да го запре ширењето на исток, а Москва нагласи дека ја поддржува позицијата на Пекинг за Тајван и се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателите на Кина и Русија, Кси Џинпинг и Владимир Путин, кои денеска се состанале во Пекинг, потпишале заедничка изјава за меѓународните односи, соопштил ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот и рускиот претседател Си Џинпинг и Владимир Путин потпишаа заедничка изјава за меѓународните односи во Пекинг, соопшти Кремљ. Во соопштението се ...
| | веќе видена | слични

Два часа пред официјалното отворање на Олимпијадата во Пекинг, кинескиот претседател Си Џинпинг и неговиот руски колега Владимир Путин утринава потпишаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Пекинг почна средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот домаќин, колегата Си Џинпинг, пренесе Тасс. Ова е прва посета на Путин на ...
| | веќе видена | слични

САД, Велика Британија и уште неколку земји не испраќаат свои претставници во Пекинг во рамки на дипломатскиот бојкот, но на денешната церемонија на отворање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 281 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 193 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската амбасада во Скопје преку Фејсбук ѝ одговори на министерката за одбрана Славјанка Петровска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: