СОНК бара две недели он лајн настава, додека не помине пикот


3 копии

Министерот за образование Јетон Шаќири во емисијата 24 анализа истакна дека Министерството за образование ги следи препораките на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири појасни дека одлуката за физичко присуство во училишните клупи е донесена по препорака на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични

Лавина реакции за моделот на наставата во второто полугодие. Реагираат и наставниците, поради актуелните протоколи за заштита од коронавирусот. Како што можеше ...
| | веќе видена | слични

Само 0,15 проценти од учениците и 0, 85 проценти од наставниот кадар не беа во можност да го почнат второто полугодие поради болест, што е показател дека е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков, во Топ Тема на која за дискутираше за продолжувањето на школската година со физичко присуство, рече дека синдикатот нема ...
| | веќе видена | слични

На првиот денешен час со физичко присуство среќни беа и децата и наставниците, изјави министерот за образование, Јетон Шаќири во гостувањето на емисијата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование, Јетон Шаќири ги повика сите вклучени во образовниот процес, вклучително и учениците, наставниците и родителите максимално да ...
| | веќе видена | слични

Без воопшто да знае колку точно ученици, наставници и професори се дома поради Ковид-19 министерот Шаќири го означи почетокот на второто полугодие. Податоците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-Народна партија ја анализираше најновата и изменета верзија на „францускиот предлог“, и оценува дека во него нема ништо што го загрозува македонскиот ...
сите 813 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Според професорите со кои се консултиравме, за да се направи широка платформа за добивање граѓанско релевантно мислење, кое ќе им даде легитимитет на државните ...
сите 285 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 342 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНК бара две недели он лајн настава, додека не помине пикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: