Приведено лице од Кичево за издржување на затворска казна од четири и пол години

Денеска (27.01.2022) во 11.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Кичево е лишен од слобода А.К.(35) од Кичево. За него била издадена ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
3 копии

Од денеска, поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски е во затворот Скопје каде почна да ја издржува 2 и пол годишната затворска казна за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски , денеска самиот се пријавил во истражниот затвор “Скопје” за да ја одлежи затворската казна од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот судија и претседател на скопскиот кривичен суд, Владимир Панчевски, како што пишува порталот „А1 ОН“, денеска самиот се пријавил во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 561 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 453 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 895 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 168 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведено лице од Кичево за издржување на затворска казна од четири и пол години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: