Обвинителството истражува како се случи несреќата кај мостот „Гоце Делчев“


 За тоа дали 42 годишната жена која била зад воланот возела над дозволеното и дали била под дејство на алкохол или дрога ќе се знае откако ќе бидат готови ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Двете лица кои во текот на вчерашниот ден беа приведени на Скопскиот аеродром осомничени за сторено кривично дело „Недозволено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Двете лица што во текот на вчерашниот ден беа приведени на скопскиот аеродром се спроведени пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд ...
| | веќе видена | слични

На осомничениот Н.К. му е определена мерка притвор во траење од 30 дена, а на осомничениот М.З. му е определена мерка куќен притвор во траење од 30 дена За ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот суд Скопје денеска ја информира јавноста дека двете лица обвинети за трговија со прекурсори биле спроведени пред судија на претходна постапка при ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителни предлози против две лица, од кои едното извршило, а другото се обидело да изврши кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за супстанца – прекурзор „1 Phenyl – 2 Propanone“ што според член 3 од Законот за прекурзори спаѓа во прва категорија, согласно ратификуваните ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство соопшти дека полициската акција на Скопскиот аеродром е спроведена под раководство на јавен обвинител и дека се запленети 40 пакувања на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Важно е само одлуката на Европа да не донесе дополнителни проблеми за Русија , додаде Песков. Украинскиот претседател Володимир Зеленски преку видео-врска до ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството истражува како се случи несреќата кај мостот „Гоце Делчев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: