АКО НЕ ГИ ОСУДИШ ЗОРАН И ВИЦЕ, ЌЕ ТЕ УБИЕМЕ - и обвинителката Вилма Русковска добивала закани по живот


Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка преку соопштение до медиумите уште еднаш посочува дека во врска со случајот на Мијалков, сите одлуки се донесени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавата на државниот јавен обвинител Јовески од 3 јануари и неговото барање „Народната банка да испита дали со оваа согласност (државата да има прв ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комерцијална банка до денеска нема добиено известување, укажување или извештај од Народната банка дека е утврдена каква било неусогласеност, ниту пак дека е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПРИТВОР ДОБИ ЧОВЕКОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА Битолчанецот кој се закануваше на обвинители оди во притвор. Истражен судија му одреди 30 дена ...
| | веќе видена | слични

56-годишен битолчанец им се заканувал на обвинителите Јовески и Рускоска со убиство. Една недела по испратените заканувачки писма, МВР го расчисти случајот. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заканувачот кој на обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска преку писма им порача дека има намера да ги убие, доби 30-дневен притвор. Ова за „Макфакс“ го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО НЕ ГИ ОСУДИШ ЗОРАН И ВИЦЕ, ЌЕ ТЕ УБИЕМЕ - и обвинителката Вилма Русковска добивала закани по живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: