Кина и САД повикаа на смирување на тензиите во Украина


9 копии

Не е првпат во САД да се објавуваат материјали за наводни руски планови за инвазија на Украина, но никогаш ништо не се случило после тоа, изјави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин во разговор со францускиот колега Емануел Макрон укажа на провокативните изјави и постапки на украинските власти. Како што ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс им се закани на кинеските бизниси со економска казна доколку одлучат да соработуваат со Русија преку санкции кои би ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави синоќа дека разговарал со неговиот француски колега Емануел Макрон за „забрзување на мировниот процес“ во ...
| | веќе видена | слични

Американските разузнавачи веруваат дека Русија направила план да предизвика инцидент што би ја оправдал инвазијата на Украина, објавија два американски ...
| | веќе видена | слични

Русија планира да исценира напад на украинската војска на проруските бунтовници и да емитува лажни снимки за да создаде изговор за инвазија на Русија, тврдат ...
| | веќе видена | слични

Kоментирајќи ги изјавите во американските медиуми за наводните планови на Москва да измисли украински напад како изговор за „инвазија“, портпаролот на Кремљ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 501 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 502 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 611 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 225 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина и САД повикаа на смирување на тензиите во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: